برگزاری سی و پنچمین رویداد همفکر قم در کارنوا

رویداد همفکر قم

رویداد همفکر قم از ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ برگزار می شود. این رویداد با هدف کمک به توسعه اکوسیستم کارآفرینی در استان قم راه اندازی شده و به طور مداوم روزهای چهارشنبه برگزار شده است. این هفته سی و پنجمین رویداد همفکر در محل شتاب دهنده کارنوا برگزار گردید. تا کنون صدها نفر در این رویداد شرکت کرده و چندین گروه استارتاپی از بین شرکت کنندگان تشکیل شده است.

شکل کلی رویداد به صورت دورهمی بوده و افراد مستقیما با یکدیگر صحبت می کنند. گاهی اوقات در کنار صحبت های غیر رسمی، معرفی عمومی افراد هم صورت می گیرد که هدف آن افزایش توانایی شرکت کننده ها برای معرفی خود و توانایی هایشان و همچنین معرفی عمومی افراد به یکدیگر هست. فعالیت دیگری که در کنار رویداد صورت می گیرد برگزاری کارگاه های مختلف با موضوع کارآفرینی است که تاکنون دو کارگاه برگزار شده و مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفته است.

گزارش رویداد

ابتدای جلسه، توضیحاتی در مورد نحوه برگزاری رویداد برای افرادی که برای اولین بار به همفکر آمده بودند، داده شد. با افزایش تعداد شرکت کنندگان، رویداد شکل اصلی خود را پیدا کرده و حلقه های گفتگو توسط افراد ایجاد شد. بعد از گذشت یک ساعت از رویداد، برای شناخت بهتر افراد از یکدیگر، حلقه بزرگی تشکیل شده و شرکت کننده ها به معرفی خود و زمینه فعالیت خودشان پرداختند. بعضی از افراد در معرفی خود از عباراتی استفاده می کردند که نشان دهنده تواضع آنها در جمع باشد اما در واقع این نوع معرفی بیشتر شبیه اعتراف به نقطه ضعف ها است. برگزار کننده رویداد از افراد خواست که در معرفی کوتاه خود به نقطه ضعف ها اشاره نکنند یا به حالت متواضعانه صحبت نکنند بلکه این موارد را در حلقه های گفتگو بین افراد مطرح نمایند.

در بخش معرفی، هر یک از افراد در صورتی که عضو تیمی بود آن را معرفی کرده و به دلخواه در مورد ایده ای که حول آن تیم تشکیل شده بود، توضیح می دادند. ایده های نظیر تهیه صبحانه برای کارمندان سازمان ها که عملی شده و مدتی است در حال فعالیت می باشد، ایده دیگر که تیم آن تشکیل شده در زمینه تولید محتوا برای کودکان در محیط موبایل می باشد. گروه های دیگری با ایده هایی در زمینه فینتک، تولید محتوا و غیره از طریق همفکر تشکیل شده که به تدریج در حال تکمیل فرایند کسب و کار خود هستند. در گزارش های بعدی سعی می کنیم روند پیشرفت کار این تیم ها را مورد بررسی قرار دهیم.

ادامه رویداد به بحث های چند نفره و مستقیم سپری شد. هفته آینده اولین سالگرد برگزاری همفکر در قم خواهد بود. برنامه هایی متفاوتی برای رویداد بعدی همفکر داریم. امیدواریم که در سال دوم برگزاری همفکر شاهد تشکیل تیم های قوی تر در شهر قم باشیم.

اطلاع رسانی رویداد

همفکر قم دارای کانال و گروه تلگرام بوده همچنین اطلاعات برگزاری آن در سایت پروفایل نیز منتشر می شود. آدرس های کانال، گروه تلگرام و صفحه پروفایل عبارتند از:

کانال:

https://telegram.me/hamfekrqom

گروه:

https://t.me/joinchat/AAAAAEH7SeBX5I7dktV5EQ

صفحه پروفایل:

https://profile.ir/hamfekr.qom

در سایت پروفایل پیدا کردن محتوا و افراد مرتبط با لینک های زیر امکان پذیر است:

https://profile.ir/connect/search?q=%23%D9%87%D9%85%D9%81%DA%A9%D8%B1_%D9%82%D9%85

ارتباط با برگزار کننده رویداد:

https://profile.ir/aghajani

 

همفکر قم - رویداد سی و پنجم